جمعه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

علت تعطیلی پارکینگ مکانیزه خیابان ایرانشهر چیست؟


علت تعطیلی پارکینگ مکانیزه خیابان ایرانشهر چیست؟

 

پارکینگ مکانیزه ایرانشهر به یک باره در سال ۹۶ بدلایل نامعلومی تعطیل شد...

پارکینگ مکانیزه ایرانشهر به عنوان نخستین پارکینگ مکانیزه نسل جدید با مشارکت کشور ژاپن و شرکت فن آوران صنعت میلاد در 14 طبقه و با ظرفیت 168 فضای پارک در تیر ماه سال 1390 توسط قالیباف شهردار وقت تهران افتتاح و به بهره‌برداری رسیده بود و در آن زمان به عنوان یکی از دست‌آوردهای شهرداری تهران در زمینه تحقق شهر هوشمند معرفی می شد اما معلوم نیست به چه دلیل این دست‌آورد هوشمند! به یک باره در سال ۹۶ بدلایل نامعلومی تغطیل شد!!

 

در شهری مانند تهران با وسعت و جمعیت قابل توجه و جریان هر روزۀ حجم بالایی از سفرهای درون شهری در آن، مدیریت ترافیک با روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و ساخت و بهره‌برداری از پارکینگ مکانیزه یکی از روش‌های مدیریت پارک خودرو با استفاده از فضای عمودی است تا بدین وسیله و با استفاده از سایر روش‌های موجود، بتوان حدود 20‌ درصد از ترافیک خیابان‌های پر تردد پایتخت را کاهش داد.

 

تعطیلی پارکینگ مکانیزه خیابان ایرانشهر از سال۹۶ تاکنون، موجبات نارضایتی کسبه، کارمندان و اهالی ساکن و فعال در این منطقه را فراهم نموده و حرکت آهسته و توقف‌های مکرر و  متوالی خودروها در خیابان‌ها و معابر اطراف به منظور پیدا کردن جای پارک مناسب، عامل سلب آسایش شهروندان شده است.

 

خیابان‌های ایرانشهر و آیت ا... طالقانی و محدوده‌های اطراف از جمله معابری هستند که با کمبود فضای پارک مواجه‌اند و با استفاده از پارکینگ تمام مکانیزه ایرانشهر تا حدی مشکل کمبود فضای پارک در این محدوده شهر مرتفع شده بود و در حال حاضر دو سال است بدون توضیح شفافی ، تعطیلی این مکان باعث سردرگمی شهروندان شده و گویا حتی کارمندان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز جهت پارک خودروهای خود دچار مشکل هستند...

 

اطلاعات تماس

تلفن تماس :

021-26456533

021-26456536

ایمیل: info@fsmilad.ir

نشانی: تهران، بلوارمیرداماد، میدان مادر(محسنی)، خیابان سنجابی(بهروز)، خیابان شریفی، پلاک 10

 

آمار بازدید از سایت

تعداد بازدید امروز
تعداد بازدید دیروز
مجموع بازدیدها
3402
3803
1980995

Online (15 minutes ago):27

Your IP:35.172.233.215

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نام و ایمیل خود را در فرم زیر وارد نمایید:
captcha